SLG25S-050SER21A00
SKU: 1129253 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-050SER21A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 1.5 m | Detection height: 500 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    70 mm ... 2,150 mm
    Parallel beam (recommended)
    70 mm ... 1,500 mm
    3 x cross beam (recommended)
    160 mm ... 1,500 mm
    Detection height
    500 mm
    Optical light exit
    Slim
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    30 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 16.5 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Pin 2 (MF)
    Teach-in input
    Number of beams
    20
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    1.3 ms
    Scan time, cross beam
    2.6 ms
    Repeatability, parallel beam
    1.3 ms
    Repeatability, cross beam
    4 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    2.6 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    5.3 ms
    Max. response time, parallel beam
    4 ms
    Max. response time, cross beam
    8.2 ms
    Sender
    ≤ 36.5 mA2)
    Receiver
    ≤ 51 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V