SLG25S-040SAR21A00
SKU: 1114569 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-040SAR21A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 400 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    3 x cross beam (recommended)
    Detection height
    400 mm
    Optical light exit
    Slim
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    30 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 16.5 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Pin 2 (MF)
    Teach-in input
    Number of beams
    16
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    1.2 ms
    Repeatability, parallel beam
    1.2 ms
    Repeatability, cross beam
    3.5 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    4.6 ms
    Max. response time, parallel beam
    3.5 ms
    Max. response time, cross beam
    7.1 ms
    Sender
    ≤ 36.2 mA2)
    Receiver
    ≤ 48.6 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V