SLG10S-240SAR21A00
SKU: 1129986 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-240SAR21A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 10 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 2,400 mm | Length of cable: 150 mm
    440 mm ... 3,500 mm
    3 x cross beam (recommended)
    Detection height
    2,400 mm
    15 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 9 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Number of beams
    240
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    10.3 ms
    Scan time, cross beam
    20.7 ms
    Repeatability, parallel beam
    10.3 ms
    Repeatability, cross beam
    31 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    20.7 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    41.4 ms
    Max. response time, parallel beam
    34.4 ms
    Max. response time, cross beam
    63.8 ms
    Sender
    ≤ 53 mA2)
    Receiver
    ≤ 183 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V