SLG10S-180SAR21D40
SKU: 1138346 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-180SAR21D40 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 10 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 1,800 mm | Length of cable: 150 mm
    440 mm ... 3,500 mm
    9 x cross beam (recommended)
    Detection height
    1,800 mm
    15 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 9 x cross beam
    ≥ 6.5 mm2)
    Minimum object width (MOW), 9 x cross beam
    26 %3)
    Beam function
    9 x cross beam
    Number of beams
    180
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s5)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s5)
    Scan time, parallel beam
    8.1 ms
    Scan time, cross beam
    16.3 ms
    Repeatability, parallel beam
    8.1 ms
    Repeatability, cross beam
    24.4 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    16.3 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    32.5 ms
    Max. response time, parallel beam
    26.8 ms
    Max. response time, cross beam
    49.9 ms
    Sender
    ≤ 48.5 mA2)
    Receiver
    ≤ 147 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V