SLG10S-160SAR21A00
SKU: 1127134 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-160SAR21A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 10 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 1,600 mm | Length of cable: 150 mm
    440 mm ... 3,500 mm
    3 x cross beam (recommended)
    Detection height
    1,600 mm
    15 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 9 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Number of beams
    160
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    7.1 ms
    Scan time, cross beam
    14.1 ms
    Repeatability, parallel beam
    7.1 ms
    Repeatability, cross beam
    21.2 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    14.1 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    28.2 ms
    Max. response time, parallel beam
    23.3 ms
    Max. response time, cross beam
    43.6 ms
    Sender
    ≤ 47 mA2)
    Receiver
    ≤ 135 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V