SLG10S-160FBR21D15
SKU: 1154057 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-160FBR21D15 | Optical light exit: Flat | Beam separation: 10 mm | Operating range: 6 m | Detection height: 1,600 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    500 mm ... 8,500 mm
    Parallel beam (recommended)
    500 mm ... 6,000 mm
    Detection height
    1,600 mm
    Beam function
    3 x cross beam
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “LOW”
    Number of beams
    160
    Scan time, parallel beam
    11.2 ms
    Scan time, cross beam
    22.4 ms
    Repeatability, parallel beam
    11.2 ms
    Repeatability, cross beam
    33.6 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    44.8 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    89.6 ms
    Max. response time, parallel beam
    58.2 ms
    Max. response time, cross beam
    113.6 ms
    Sender
    ≤ 65 mA2)
    Receiver
    ≤ 135 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V