SLG10S-160FAR21A00
SKU: 1124878 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-160FAR21A00 | Optical light exit: Flat | Beam separation: 10 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 1,600 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    1,600 mm
    Beam function
    Parallel beam
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “HIGH”
    Teach-in (default)
    Auto teach-in
    Number of beams
    160
    Scan time, parallel beam
    7.1 ms
    Scan time, cross beam
    14.1 ms
    Repeatability, parallel beam
    7.1 ms
    Repeatability, cross beam
    21.2 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    14.1 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    28.2 ms
    Max. response time, parallel beam
    23.3 ms
    Max. response time, cross beam
    43.6 ms
    Sender
    ≤ 47 mA2)
    Receiver
    ≤ 135 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V