SLG10S-140FER21A00
SKU: 1134460 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-140FER21A00 | Optical light exit: Flat | Beam separation: 10 mm | Operating range: 1.5 m | Detection height: 1,400 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    70 mm ... 2,150 mm
    Parallel beam (recommended)
    70 mm ... 1,500 mm
    Detection height
    1,400 mm
    Beam function
    Parallel beam
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “HIGH”
    Teach-in (default)
    Auto teach-in
    Number of beams
    140
    Scan time, parallel beam
    6.2 ms
    Scan time, cross beam
    12.5 ms
    Repeatability, parallel beam
    6.2 ms
    Repeatability, cross beam
    18.7 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    12.5 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    25 ms
    Max. response time, parallel beam
    20.6 ms
    Max. response time, cross beam
    38.5 ms
    Sender
    ≤ 45.5 mA2)
    Receiver
    ≤ 123 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V