SLG10S-120SER21D05
SKU: 1157376 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-120SER21D05 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 10 mm | Operating range: 1.5 m | Detection height: 1,200 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    70 mm ... 2,150 mm
    Parallel beam (recommended)
    70 mm ... 1,500 mm
    Detection height
    1,200 mm
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “LOW”
    Number of beams
    120
    Scan time, parallel beam
    5.4 ms
    Scan time, cross beam
    10.8 ms
    Repeatability, parallel beam
    5.4 ms
    Repeatability, cross beam
    16.3 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    10.8 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    21.7 ms
    Max. response time, parallel beam
    17.8 ms
    Max. response time, cross beam
    33.5 ms
    Sender
    ≤ 44 mA2)
    Receiver
    ≤ 111 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V