SLG10S-100SAR21A00
SKU: 1118505 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-100SAR21A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 10 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 1,000 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    1,000 mm
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “HIGH”
    Teach-in (default)
    Auto teach-in
    Number of beams
    100
    Scan time, parallel beam
    4.6 ms
    Scan time, cross beam
    9.2 ms
    Repeatability, parallel beam
    4.6 ms
    Repeatability, cross beam
    13.8 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    9.2 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    18.4 ms
    Max. response time, parallel beam
    15.1 ms
    Max. response time, cross beam
    28.4 ms
    Sender
    ≤ 42.5 mA2)
    Receiver
    ≤ 99 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V