SLG10S-040SCR21D15
SKU: 1137243 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-040SCR21D15 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 10 mm | Operating range: 1.7 m | Detection height: 400 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 2,400 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 1,700 mm
    3 x cross beam (recommended)
    Detection height
    400 mm
    Optical light exit
    Slim
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    15 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 9 mm2)
    Beam function
    3 x cross beam
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “LOW”
    Number of beams
    40
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    2.1 ms
    Scan time, cross beam
    4.3 ms
    Repeatability, parallel beam
    2.1 ms
    Repeatability, cross beam
    6.4 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    4.3 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    8.6 ms
    Max. response time, parallel beam
    6.8 ms
    Max. response time, cross beam
    13.2 ms
    Sender
    ≤ 38 mA2)
    Receiver
    ≤ 63 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V