SLG10S-030FAR11D40
SKU: 1116760 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-030FAR11D40 | Optical light exit: Flat | Beam separation: 10 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 300 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    9 x cross beam (recommended)
    Detection height
    300 mm
    Optical light exit
    Flat
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    15 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 9 x cross beam
    ≥ 6.5 mm2)
    Minimum object width (MOW), 9 x cross beam
    26 %3)
    Beam function
    9 x cross beam
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “HIGH”
    Teach-in (default)
    Auto teach-in
    Number of beams
    30
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s5)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s5)
    Scan time, parallel beam
    2 ms
    Scan time, cross beam
    4 ms
    Repeatability, parallel beam
    2 ms
    Repeatability, cross beam
    5.9 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    4 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    7.9 ms
    Max. response time, parallel beam
    6.1 ms
    Max. response time, cross beam
    11.9 ms
    Sender
    ≤ 37.25 mA2)
    Receiver
    ≤ 57 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V