SLG10S-020SBR21A00
SKU: 1133011 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG10S-020SBR21A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 10 mm | Operating range: 6 m | Detection height: 200 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    500 mm ... 8,500 mm
    Parallel beam (recommended)
    500 mm ... 6,000 mm
    3 x cross beam (recommended)
    Detection height
    200 mm
    Optical light exit
    Slim
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    15 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 9 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “HIGH”
    Teach-in (default)
    Auto teach-in
    Number of beams
    20
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    2.1 ms
    Scan time, cross beam
    4.2 ms
    Repeatability, parallel beam
    2.1 ms
    Repeatability, cross beam
    6.3 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    8.4 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    16.8 ms
    Max. response time, parallel beam
    10.6 ms
    Max. response time, cross beam
    21.3 ms
    Sender
    ≤ 58 mA2)
    Receiver
    ≤ 51 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V