RSB1-0856G118086PZ0BS02ZZZ
SKU: 1136774 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Photoelectric sensors | Roller Sensor Bar | RSB1-0856G118086PZ0BS02ZZZ | Sensing range min. / max.: 2 mm / 300 mm | Functional principle: Photoelectric proximity sensor | Functional principle detail: Energetic | Length of Sensor Bar: 856 mm | Number of beams: 7 | Beam separation: 118 mm | Switching output: PNP | Switching mode: Light switching | Connection type: Cable with MOLEX-connector 43025-0400, 4-pin | Length of cable: 150 mm | Light source: LED | Type of light: Infrared light | Housing material: Aluminum (anodised)
    Reference object
    Object with 90% remission factor (complies with standard white according to DIN 5033)
    < +/- 4° (at Ta = +23 °C)