RSB1-0660H075065AA5BZZZZZZ
SKU: 1144765 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Photoelectric sensors | Roller Sensor Bar | RSB1-0660H075065AA5BZZZZZZ | Sensing range min. / max.: 2 mm / 300 mm | Functional principle: Photoelectric proximity sensor | Functional principle detail: Energetic | Length of Sensor Bar: 660 mm | Number of beams: 8 | Beam separation: 75 mm | Switching output: Push-pull: PNP/NPN | Switching mode: Light switching | Connection type: Cable with male connector M8, 4-pin, snap | Length of cable: 150 mm | Light source: LED | Type of light: Infrared light | Housing material: Aluminum (anodised)
    Reference object
    Object with 90% remission factor (complies with standard white according to DIN 5033)
    < +/- 4° (at Ta = +23 °C)