RSB1-0614D106148HKAHZZZZZZ
SKU: 1130384 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Photoelectric sensors | Roller Sensor Bar | RSB1-0614D106148HKAHZZZZZZ | Sensing range min. / max.: 2 mm / 300 mm | Functional principle: Photoelectric proximity sensor | Functional principle detail: Energetic | Length of Sensor Bar: 614 mm | Number of beams: 4 | Beam separation: 106 mm | Switching output: PNP: open collector | Switching mode: Light/dark switching | Connection type: Cable with connector RJ12, 6-pin | Length of cable: 2.5 m | Light source: LED | Type of light: Infrared light | Housing material: Aluminum (anodised)
    Reference object
    Object with 90% remission factor (complies with standard white according to DIN 5033)
    < +/- 4° (at Ta = +23 °C)