RSB1-0610F087088PF1GZZZP0A
SKU: 1155387 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Photoelectric sensors | Roller Sensor Bar | RSB1-0610F087088PF1GZZZP0A | Sensing range min. / max.: 2 mm / 300 mm | Functional principle: Photoelectric proximity sensor | Functional principle detail: Energetic | Length of Sensor Bar: 610 mm | Number of beams: 6 | Beam separation: 87 mm | Switching output: PNP | Connection type: Cable, 4-wire | Length of cable: 2,000 mm | Light source: LED | Type of light: Infrared light | Housing material: Aluminum (anodised)
    Reference object
    Object with 90% remission factor (complies with standard white according to DIN 5033)
    < +/- 4° (at Ta = +23 °C)