RSB1-0510E100050HZ1DZZZP0B
SKU: 1137237 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Photoelectric sensors | Roller Sensor Bar | RSB1-0510E100050HZ1DZZZP0B | Sensing range min. / max.: 2 mm / 300 mm | Functional principle: Photoelectric proximity sensor | Functional principle detail: Energetic | Length of Sensor Bar: 510 mm | Number of beams: 5 | Beam separation: 100 mm | Switching output: PNP: open collector | Switching mode: Light switching | Connection type: Cable, 4-wire | Length of cable: 500 mm | Light source: LED | Type of light: Infrared light | Housing material: Aluminum (anodised)
    Reference object
    Object with 90% remission factor (complies with standard white according to DIN 5033)
    < +/- 4° (at Ta = +23 °C)