RSB1-0440B170130FZ3DZZZP0D
SKU: 1145129 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Photoelectric sensors | Roller Sensor Bar | RSB1-0440B170130FZ3DZZZP0D | Sensing range min. / max.: 2 mm / 300 mm | Functional principle: Photoelectric proximity sensor | Functional principle detail: Energetic | Length of Sensor Bar: 440 mm | Number of beams: 2 | Beam separation: 170 mm | Switching output: PNP | Switching mode: Dark switching | Connection type: Cable with connector M8, 4-pin, with knurled nut | Length of cable: 500 mm | Light source: LED | Type of light: Infrared light | Housing material: Aluminum (anodised)
    Reference object
    Object with 90% remission factor (complies with standard white according to DIN 5033)
    < +/- 4° (at Ta = +23 °C)