RSB1-0425B200113HK3CZZZZZZ
SKU: 1134067 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Photoelectric sensors | Roller Sensor Bar | RSB1-0425B200113HK3CZZZZZZ | Sensing range min. / max.: 2 mm / 300 mm | Functional principle: Photoelectric proximity sensor | Functional principle detail: Energetic | Length of Sensor Bar: 425 mm | Number of beams: 2 | Beam separation: 200 mm | Switching output: PNP: open collector | Switching mode: Light/dark switching | Connection type: Cable with connector M8, 4-pin, with knurled nut | Length of cable: 300 mm | Light source: LED | Type of light: Infrared light | Housing material: Aluminum (anodised)
    Reference object
    Object with 90% remission factor (complies with standard white according to DIN 5033)
    < +/- 4° (at Ta = +23 °C)