RSB1-0420G051057AA4EZZZP0A
SKU: 1148427 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Photoelectric sensors | Roller Sensor Bar | RSB1-0420G051057AA4EZZZP0A | Sensing range min. / max.: 2 mm / 300 mm | Functional principle: Photoelectric proximity sensor | Functional principle detail: Energetic | Length of Sensor Bar: 420 mm | Number of beams: 7 | Beam separation: 51 mm | Switching output: Push-pull: PNP/NPN | Connection type: Cable with connector M12, 4-pin, with knurled nut | Length of cable: 1 m | Light source: LED | Type of light: Infrared light | Housing material: Aluminum (anodised)
    Reference object
    Object with 90% remission factor (complies with standard white according to DIN 5033)
    < +/- 4° (at Ta = +23 °C)