PHT-CP015ST10SEAMS0Z
SKU: 6061830 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Pressure sensors | PHT | PHT-CP015ST10SEAMS0Z | Pressure type: Compound pressure | Pressure unit: psi | Measuring range: –14.5 psi ... 0 psi | Accuracy: ≤ ± 0.5 %, of the span (optional 0.25 % of span (adjusted in vertical mounting position with lower pressure connection)) | Process connection: Tri-Clamp 1 ½" (DIN 32676) | Process temperature: –20 °C ... +150 °C | Seal: EPDM | Communication interface: - | Output signal: 4 mA ... 20 mA, 2-wire | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 10 V DC ... 30 V DC
    Pressure type
    Compound pressure
    Pressure unit
    psi
    Measuring range
    –14.5 psi ... 0 psi
    Maximum ohmic load RA
    4 mA ... 20 mA, 2-wire (RA≤ (L+– 10 V) / 0.02 A [Ohm]) , The variant with field housing and current output 4 mA ... 20 mA features test terminals that allow metering of the signal current without having to disconnect the device.the signal current without having to disconnect the device., 0 V ... 10 V, 3-wire (RA> 10 kOhm), 0 V ... 5 V, 3-wire (RA> 5 kOhm)