PFT-SRP015SN1SSAAMSSZ
SKU: 6045250 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Pressure sensors | PFT | PFT-SRP015SN1SSAAMSSZ | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: psi | Measuring range: 0 psi ... 15 psi | Accuracy: ≤ ± 0.5 %, of the span | Process connection: ¼'' NPT | Pressure port: Standard | Process temperature: –30 °C ... +100 °C | Seal: Without seal | Communication interface: - | Output signal: 4 mA ... 20 mA, 2-wire | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 10 V DC ... 30 V DC
    Pressure unit
    psi
    Measuring range
    0 psi ... 15 psi
    Maximum ohmic load RA
    4 mA ... 20 mA, 2-wire (RA≤ (L+– 10 V) / 0.02 A [Ohm]) , 0 V ... 5 V, 3-wire (RA> 5 kOhm), 0 V ... 10 V, 3-wire (RA> 10 kOhm)
    Process connection
    ¼'' NPT
    Accuracy
    ≤ ± 0.5 %, of the span
    Storage temperature
    –40 °C ... +100 °C, with flush-mounted membrane and cooling element –20 °C ... +100 °C