PFT-SAP100AN1SEAAMSSZ
SKU: 6044967 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Pressure sensors | PFT | PFT-SAP100AN1SEAAMSSZ | Pressure type: Absolute pressure | Pressure unit: psi | Measuring range: 0 psi ... 100 psi | Accuracy: ≤ ± 0.25 %, of the span (= ± 0.25% of the span (optionally for pressure ranges = 0.25 bar). applies inclusive of nonlinearity, hysteresis, non-repeatability, zero-point and full-scale error (corresponds to error of measurement as per IEC 61298-2) Calibrated with vertical installation position) | Process connection: ¼'' NPT | Pressure port: Standard | Process temperature: –40 °C ... +125 °C | Seal: Without seal | Communication interface: - | Output signal: 4 mA ... 20 mA, 2-wire | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 10 V DC ... 30 V DC
    Pressure unit
    psi
    Measuring range
    0 psi ... 100 psi
    Process temperature
    –40 °C ... +125 °C
    Maximum ohmic load RA
    4 mA ... 20 mA, 2-wire (RA≤ (L+– 10 V) / 0.02 A [Ohm]) , 0 V ... 5 V, 3-wire (RA> 5 kOhm), 0 V ... 10 V, 3-wire (RA> 10 kOhm)
    Output signal
    4 mA ... 20 mA, 2-wire
    Communication interface
    Process connection
    ¼'' NPT
    Supply voltage
    10 V DC ... 30 V DC
    MTTF
    403 years
    Storage temperature
    –40 °C ... +100 °C, with flush-mounted membrane and cooling element –20 °C ... +100 °C