PFT-SABX25SG1SSAVMSSZ
SKU: 6038760 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Pressure sensors | PFT | PFT-SABX25SG1SSAVMSSZ | Pressure type: Absolute pressure | Pressure unit: bar | Measuring range: 0 bar ... 0.25 bar | Accuracy: ≤ ± 0.5 %, of the span | Process connection: G ¼ A (ISO 1179-2) | Pressure port: Standard | Process temperature: –30 °C ... +100 °C | Seal: Without seal | Communication interface: - | Output signal: 0 V ... 10 V, 3-wire | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 14 V DC ... 30 V DC
    Pressure unit
    bar
    Measuring range
    0 bar ... 0.25 bar
    Process temperature
    –30 °C ... +100 °C
    Maximum ohmic load RA
    4 mA ... 20 mA, 2-wire (RA≤ (L+– 10 V) / 0.02 A [Ohm]) , 0 V ... 5 V, 3-wire (RA> 5 kOhm), 0 V ... 10 V, 3-wire (RA> 10 kOhm)
    Output signal
    0 V ... 10 V, 3-wire
    Communication interface
    Process connection
    G ¼ A (ISO 1179-2)
    Supply voltage
    14 V DC ... 30 V DC
    MTTF
    452 years
    Accuracy
    ≤ ± 0.5 %, of the span
    Storage temperature
    –40 °C ... +100 °C, with flush-mounted membrane and cooling element –20 °C ... +100 °C