PFT-SAB025SG1NEAAMSSZ
SKU: 6069049 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Pressure sensors | PFT | PFT-SAB025SG1NEAAMSSZ | Pressure type: Absolute pressure | Pressure unit: bar | Measuring range: 0 bar ... 25 bar | Accuracy: ≤ ± 0.5 %, of the span | Process connection: G ¼ A (ISO 1179-2) | Pressure port: 0.3 mm pressure port | Process temperature: –40 °C ... +125 °C | Seal: Without seal | Communication interface: - | Output signal: 4 mA ... 20 mA, 2-wire | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 10 V DC ... 30 V DC
    Measuring range
    0 bar ... 25 bar
    Process temperature
    –40 °C ... +125 °C
    Maximum ohmic load RA
    4 mA ... 20 mA, 2-wire (RA≤ (L+– 10 V) / 0.02 A [Ohm]) , 0 V ... 5 V, 3-wire (RA> 5 kOhm), 0 V ... 10 V, 3-wire (RA> 10 kOhm)
    Process connection
    G ¼ A (ISO 1179-2)
    Pressure port
    0.3 mm pressure port
    Connection type
    M12 round connector x 1, 4-pin
    Enclosure rating
    IP671)
    Accuracy
    ≤ ± 0.5 %, of the span
    Storage temperature
    –40 °C ... +100 °C, with flush-mounted membrane and cooling element –20 °C ... +100 °C