PET-1RP100N10SAMA
SKU: 6068979 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Pressure sensors | PET | PET-1RP100N10SAMA | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: psi | Measuring range: 0 psi ... 100 psi | Accuracy: ≤ ± 1.2 %, of span (at room temperature) | Process connection: ¼'' NPT | Pressure port: Standard | Process temperature: –30 °C ... +100 °C | Seal: Without seal | Communication interface: - | Output signal: 4 mA ... 20 mA, 2-wire | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 8 V DC ... 30 V DC | Pieces per package: 50 pieces