PET-1RB400G1NSUMA
SKU: 6065375 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Pressure sensors | PET | PET-1RB400G1NSUMA | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: bar | Measuring range: 0 bar ... 400 bar | Accuracy: ≤ ± 1.2 %, of span (at room temperature) | Process connection: G ¼ A (ISO 1179-2) | Pressure port: Standard | Process temperature: –30 °C ... +100 °C | Seal: NBR | Communication interface: - | Output signal: 0 V ... 5 V, 3-wire | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 8 V DC ... 30 V DC | Pieces per package: 50 pieces