PET-1RB160G1NMRMR
SKU: 6083959 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Pressure sensors | PET | PET-1RB160G1NMRMR | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: bar | Measuring range: 0 bar ... 160 bar | Accuracy: ≤ ± 1.2 %, of span (at room temperature) | Process connection: G ¼ A (ISO 1179-2) | Pressure port: 0.6 mm pressure port | Process temperature: –30 °C ... +100 °C | Seal: NBR | Communication interface: - | Output signal: 0.5 V ... 4.5 V, ratiometric, 3-conductor | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 4.5 V DC ... 5.5 V DC | Pieces per package: 50 pieces