PET-1RB100G1NSALA
SKU: p591244 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Pressure sensors | PET | PET-1RB100G1NSALA | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: bar | Measuring range: 0 bar ... 100 bar | Accuracy: ≤ ± 1.2 %, of span (at room temperature) | Process connection: G ¼ A (ISO 1179-2) | Pressure port: Standard | Process temperature: –30 °C ... +100 °C | Seal: NBR | Communication interface: - | Output signal: 4 mA ... 20 mA, 2-wire | Connection type: For angled plug according to DIN EN 175301-803 A (without mating connector), IP65 | Supply voltage: 8 V DC ... 30 V DC | Pieces per package: 50 pieces