PBT-RBX25SG1SSFAMA0Z
SKU: 6082181 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Pressure sensors | PBT | PBT-RBX25SG1SSFAMA0Z | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: bar | Measuring range: 0 bar ... 0.25 bar | Accuracy: ≤ ± 1 %, of the span (including non-linearity, hysteresis, zero point and full scale error (corresponds to error of measurement as per IEC 61298-2)) | Process connection: G ¼ A (ISO 1179-2) | Pressure port: Standard | Process temperature: 0 °C ... +80 °C | Seal: FKM | Communication interface: - | Output signal: 4 mA ... 20 mA, 2-wire | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 8 V DC ... 30 V DC
    Maximum ohmic load RA
    4 mA ... 20 mA, 2-wire (RA≤ (L+- 8 V) / 0.02 A [Ohm]), 0 V ... 10 V, 3-wire (RA> 10 kOhm), 0 V ... 5 V, 3-wire (RA> 5 kOhm)
    Output signal
    4 mA ... 20 mA, 2-wire
    Supply voltage
    8 V DC ... 30 V DC1)
    Seal
    FKM
    MTTF
    815 years
    Pressure peak dampening
    Overvoltage protection
    36 V DC
    Temperature error
    ≤ ± 1.0% of the range, typ., ≤ ± 2.5% of the range max.