PBSH-RP200ST2S0BMA0Z
SKU: 6059254 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Pressure sensors | PBS Hygienic | PBSH-RP200ST2S0BMA0Z | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: psi | Measuring range: 0 psi ... 200 psi | Accuracy: ≤ ± 1 %, of the span (including non-linearity, hysteresis, zero point and full scale error (corresponds to error of measurement as per IEC 61298-2)) | Process connection: Tri-Clamp 2" (DIN 32676) | Process temperature: –20 °C ... +100 °C | Seal: Without seal | Communication interface: - | Output signal: 1 x PNP + 4 mA ... 20 mA | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP65, IP67 | Supply voltage: 15 V DC ... 35 V DC
    Medium
    Liquid, gaseous
    Pressure type
    Gauge pressure
    Pressure unit
    psi
    Measuring range
    0 psi ... 200 psi
    Overpressure safety
    2-fold
    Process temperature
    –20 °C ... +100 °C1)
    Maximum ohmic load RA
    ≤ 0.5 kΩ, 4 mA ... 20 mA (RA≤ 0.5 kOhm)0 V ... 10 V (RA> 10 kOhm)
    Zero point adjustment
    Max. + 3 % of span
    Output signal
    1 x PNP + 4 mA ... 20 mA
    Rotatable housing
    Display
    Communication interface
    Process connection
    Tri-Clamp 2" (DIN 32676)