PBSH-RB025SHGEECMA0Z
SKU: 6068482 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Pressure sensors | PBS Hygienic | PBSH-RB025SHGEECMA0Z | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: bar | Measuring range: 0 bar ... 25 bar | Accuracy: ≤ ± 1 %, of the span (including non-linearity, hysteresis, zero point and full scale error (corresponds to error of measurement as per IEC 61298-2)) | Process connection: G 1 hygienic flush-mounted | Process temperature: –20 °C ... +125 °C | Seal: EPDM | Communication interface: - | Output signal: 1 x PNP + 0 V ... 10 V | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP65, IP67 | Supply voltage: 15 V DC ... 35 V DC