PBSH-RB016SHGEFD5A0Z
SKU: 6065610 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Pressure sensors | PBS Hygienic | PBSH-RB016SHGEFD5A0Z | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: bar | Measuring range: 0 bar ... 16 bar | Accuracy: ≤ ± 1 %, of the span (including non-linearity, hysteresis, zero point and full scale error (corresponds to error of measurement as per IEC 61298-2)) | Process connection: G 1 hygienic flush-mounted | Process temperature: –20 °C ... +125 °C | Seal: FKM | Communication interface: - | Output signal: 2 x PNP + 4 mA ... 20 mA | Connection type: Round connector M12 x 1, 5-pin, IP65, IP67 | Supply voltage: 15 V DC ... 35 V DC