PBS2-RB250SF2FSDQ5A0Z
SKU: 6074068 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Pressure sensors | PBS plus | PBS2-RB250SF2FSDQ5A0Z | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: bar psi | Measuring range: 0 bar ... 250 bar, 0 psi ... 3,626 psi | Accuracy: ≤ ± 0.5 %, of the span (including non-linearity, hysteresis, zero point and full scale error (corresponds to error of measurement as per IEC 61298-2)) | Process connection: G ½ B flush mounted | Pressure port: Front-flush membrane | Process temperature: –20 °C ... +85 °C | Seal: NBR | Communication interface: IO-Link | Output signal: IO-Link/PNP/NPN + PNP/NPN + 4 mA ... 20 mA / 0 V ... 10 V | Connection type: Round connector M12 x 1, 5-pin, IP67, IP67 | Supply voltage: 15 V DC ... 35 V DC
    Measuring range
    0 bar ... 250 bar0 psi ... 3,626 psi
    Output signal
    IO-Link/PNP/NPN + PNP/NPN + 4 mA ... 20 mA / 0 V ... 10 V
    Process connection
    G ½ B flush mounted
    Pressure port
    Front-flush membrane
    Connection type
    Round connector M12 x 1, 5-pin
    Seal
    NBR1)
    Enclosure rating
    IP672)
    Temperature error
    ≤ ± 1.0% of the range, typ., ≤ ± 2.5% of the range max.