PBS-RB010SG1SSNNMA0Z
SKU: 6044974 Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    Pressure sensors | PBS | PBS-RB010SG1SSNNMA0Z | Pressure type: Gauge pressure | Pressure unit: bar | Measuring range: 0 bar ... 10 bar | Accuracy: ≤ ± 1 %, of the span (including non-linearity, hysteresis, zero point and full scale error (corresponds to error of measurement as per IEC 61298-2)) | Process connection: G ¼ A (ISO1179-2) | Pressure port: 3.5 mm Standard | Process temperature: –20 °C ... +85 °C | Seal: NBR | Communication interface: IO-Link | Output signal: IO-Link/PNP + 4 mA ... 20 mA | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin, IP67 | Supply voltage: 15 V DC ... 35 V DC
    Measuring range
    0 bar ... 10 bar
    Output signal
    IO-Link/PNP + 4 mA ... 20 mA
    Communication interface
    IO-Link
    Communication Interface detail
    IO-Link V1.1
    Process connection
    G ¼ A (ISO1179-2)
    Pressure port
    3.5 mm Standard
    Connection type
    M12 round connector x 1, 4-pin
    Seal
    NBR
    MTTF
    202 years
    Mean TC of zero point: ≤ 0.2% of span / 10 KMean TC of span ≤ 0.2 % of span / 10 K
    Temperature error
    ≤ ± 1.0% of the range, typ., ≤ ± 2.5% of the range max.