MAX48N-32V30K40700
SKU: 1112294 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | MAX | MAX48N-32V30K40700 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Radial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 63 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Voltage | Connection type: Connecting cable, 3-wire, 1,000 mm | Measuring range: 0 mm ... 700 mm | Output signal: 0.5 V DC ... 9.5 V DC
    Position (F.S.)
    0 mm ... 700 mm1)
    Measuring frequency (internal)
    2 ms
    Transmission rate (cycle time)
    Steady
    Communication interface
    Analog
    Communication Interface detail
    Voltage
    Voltage output
    0.5 V DC ... 9.5 V DC
    Connection type
    Connecting cable, 3-wire, 1,000 mm
    Residual ripple
    < 1% S-S