MAX48N-22A10AA0710
SKU: 1134048 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Linear encoders | MAX | MAX48N-22A10AA0710 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Radial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 36 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Current | Connection type: Male connector, M12 type S (20x20 mm), 4-pin | Measuring range: 0 mm ... 710 mm
    Position (F.S.)
    0 mm ... 710 mm1)
    Damping zone
    36 mm
    Communication Interface detail
    Current
    Current output
    4 mA ... 20 mA
    PIN assignment
    1=V DC; 2=n.c.; 3=GND; 4=SIG
    Residual ripple
    < 1% S-S