MAX48N-12A10K10350
SKU: p527053 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Linear encoders | MAX | MAX48N-12A10K10350 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Radial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Current | Connection type: Connecting cable, 3-wire, 300 mm | Measuring range: 0 mm ... 350 mm
    Position (F.S.)
    0 mm ... 350 mm1)
    Connection type
    Connecting cable, 3-wire, 300 mm
    Residual ripple
    < 1% S-S