MAX48N-12A10BE2500
SKU: 1219746 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | MAX | MAX48N-12A10BE2500 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Radial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Current | Connection type: Male connector, M12 type S (20x20 mm), 4-pin | Measuring range: 0 mm ... 2,500 mm
    Position (F.S.)
    0 mm ... 2,500 mm1)
    PIN assignment
    1=V DC; 2=SIG; 3=GND; 4=n.c.
    Residual ripple
    < 1% S-S