MAX48N-11V31MN0350
SKU: p525077 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | MAX | MAX48N-11V31MN0350 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Radial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 12 V DC (8 ... 16 V DC) | Communication interface: Analog / Voltage | Connection type: Male connector, M12 type S (20x20 mm), 4-pin | Measuring range: 0 mm ... 350 mm | Output signal: 9.5 V DC ... 0.5 V DC
    Position (F.S.)
    0 mm ... 350 mm1)
    Switch-on current
    Typ. 2.5 A/ 50 µs
    Communication Interface detail
    Voltage
    Voltage output
    9.5 V DC ... 0.5 V DC
    Connection type
    Male connector, M12 type S (20x20 mm), 4-pin
    PIN assignment
    1=n.c.; 2=V DC; 3=GND; 4=SIG
    Supply voltage
    12 V DC (8 ... 16 V DC)
    Residual ripple
    < 1% S-S