MAX48N-11A10K20350
SKU: p527061 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Linear encoders | MAX | MAX48N-11A10K20350 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Radial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 12 V DC (8 ... 16 V DC) | Communication interface: Analog / Current | Connection type: Connecting cable, 3-wire, 500 mm | Measuring range: 0 mm ... 350 mm
    Direction of connection
    Radial
    Position (F.S.)
    0 mm ... 350 mm1)
    Switch-on current
    Typ. 2.5 A/ 50 µs
    Steady
    Setpoint tolerance
    ≤ ± 1 mm
    Communication Interface detail
    Current
    Current output
    4 mA ... 20 mA
    Connection type
    Connecting cable, 3-wire, 500 mm
    Supply voltage
    12 V DC (8 ... 16 V DC)
    Residual ripple
    < 1% S-S