MAX48A-32V10EE1500
SKU: 1135021 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | MAX | MAX48A-32V10EE1500 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Axial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 63 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Voltage | Connection type: Male connector, M12 type L (24x24 mm), 4-pin | Measuring range: 0 mm ... 1,500 mm | Output signal: 0.5 V DC ... 4.5 V DC
    Position (F.S.)
    0 mm ... 1,500 mm1)
    Measuring frequency (internal)
    2 ms
    Transmission rate (cycle time)
    Steady
    Communication interface
    Analog
    Communication Interface detail
    Voltage
    Voltage output
    0.5 V DC ... 4.5 V DC
    Connection type
    Male connector, M12 type L (24x24 mm), 4-pin
    PIN assignment
    1=n.c.; 2=V DC; 3=GND; 4=SIG
    Residual ripple
    < 1% S-S