MAX48A-12V20HC0500
SKU: 1124451 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | MAX | MAX48A-12V20HC0500 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Axial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Voltage | Connection type: Male connector, M12 type L (24x24 mm), 4-pin | Measuring range: 0 mm ... 500 mm | Output signal: 0.25 V DC ... 4.75 V DC
    Position (F.S.)
    0 mm ... 500 mm1)
    Communication Interface detail
    Voltage
    Voltage output
    0.25 V DC ... 4.75 V DC
    PIN assignment
    1=V DC; 2=SIG; 3=GND; 4=n.c.
    Residual ripple
    < 1% S-S