MAX48A-12PBDEE0500
SKU: 1117836 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Linear encoders | MAX | MAX48A-12PBDEE0500 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Axial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: PWM | Connection type: Male connector, M12 type L (24x24 mm), 4-pin | Measuring range: 0 mm ... 500 mm
    Position (F.S.)
    0 mm ... 500 mm1)
    Transmission rate (cycle time)
    Type-dependent, according to PWM frequency
    Communication interface
    PWM
    Puls width
    10% ... 90%
    Frequency
    250 Hz
    Connection type
    Male connector, M12 type L (24x24 mm), 4-pin
    PIN assignment
    1=n.c.; 2=V DC; 3=GND; 4=SIG
    Residual ripple
    < 1% S-S