MAX48A-12C11T60100
SKU: 1113763 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | MAX | MAX48A-12C11T60100 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Axial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: CANopen | Connection type: Connecting cable, 4-wire, 2,000 mm | Measuring range: 0 mm ... 100 mm
    Measured values
    Positioning, speed
    Position (F.S.)
    0 mm ... 100 mm1)
    Speed
    0 … 1,000 mm/s
    Measuring frequency (internal)
    1 ms
    Transmission rate (cycle time)
    CANopen (0 ... 65,535 ms), factory setting: 0 ms (transmission stopped)
    Communication interface
    CANopen
    Bus protocol
    CANopen CiA DS-301
    Device profile
    CANopen CiA DS-406
    Baud rate
    250 kbit/s
    Node ID
    11
    Connection type
    Connecting cable, 4-wire, 2,000 mm
    Residual ripple
    < 1% S-S