MAX48A-12A10K40220
SKU: 1148037 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Linear encoders | MAX | MAX48A-12A10K40220 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Axial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Current | Connection type: Connecting cable, 3-wire, 1,000 mm | Measuring range: 0 mm ... 220 mm
    Position (F.S.)
    0 mm ... 220 mm1)
    Transmission rate (cycle time)
    Steady
    Communication interface
    Analog
    Communication Interface detail
    Current
    Current output
    4 mA ... 20 mA
    Connection type
    Connecting cable, 3-wire, 1,000 mm
    Residual ripple
    < 1% S-S