MAX30N-72V30AA0500
SKU: 1110398 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | MAX | MAX30N-72V30AA0500 | Type: 30 mm 31f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 31H8 | Cable connection direction: Radial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 7 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Voltage | Connection type: Male connector, M12 type S (20x20 mm), 4-pin | Measuring range: 0 mm ... 500 mm | Output signal: 0.5 V DC ... 9.5 V DC
    Measured values
    Positioning
    Position (F.S.)
    0 mm ... 500 mm1)
    Switch-on current
    Typ. 5.0 A / 50 µs
    Measuring frequency (internal)
    2 ms
    Transmission rate (cycle time)
    Steady
    Communication interface
    Analog
    Communication Interface detail
    Voltage
    Voltage output
    0.5 V DC ... 9.5 V DC
    Connection type
    Male connector, M12 type S (20x20 mm), 4-pin
    PIN assignment
    1=V DC; 2=n.c.; 3=GND; 4=SIG
    Residual ripple
    < 1% S-S