MAX30N-72PBDK10500
SKU: 1110408 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | MAX | MAX30N-72PBDK10500 | Type: 30 mm 31f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 31H8 | Cable connection direction: Radial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 7 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: PWM | Connection type: Connecting cable, 3-wire, 300 mm | Measuring range: 0 mm ... 500 mm
    Measured values
    Positioning
    Position (F.S.)
    0 mm ... 500 mm1)
    Switch-on current
    5,0 A/ 50 µs
    Measuring frequency (internal)
    2 ms
    Transmission rate (cycle time)
    Type-dependent, according to PWM frequency
    Communication interface
    PWM
    Puls width
    10% ... 90%
    Frequency
    250 Hz
    Connection type
    Connecting cable, 3-wire, 300 mm
    Residual ripple
    < 1% S-S