LFV230-XXSGBCPV0200
SKU: 6048454 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Level sensors | LFV200 | LFV230-XXSGBCPV0200 | Communication interface: - | Process connection: G ¾ A PN 64 | Probe length: 200 mm | Probe type: Tuning fork | Remote amplifier: No | Output signal: Non-contact switch | Connection type: Valve plug DIN 43650 | Process temperature: –40 °C ... +100 °C | Process pressure: –1 bar ... 64 bar | Wetted parts: Stainless steel 1.4404 / 316L | Enclosure rating: IP65 | Display: no | PWIS-cleaned: no | Bluetooth: no